| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| amolleno amollenes amollena amollenamos amollenáis amollenen | amollenaba amollenabes amollenaba amollenábamos / amollenábemos amollenabais / amollenabeis amollenaben | amollené amollenasti / amollenesti amollenó amollenemos amollenastis / amollenestis amollenaron | amollenara / amollenare amollenaras / amollenares amollenara / amollenare amollenáramos / amollenáremos amollenarais / amollenareis amollenaran / amollenaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| amollene amollenas / amollenes amollene amollenemos amollenéis amollenan / amollenen | amollenara / amollenare amollenaras / amollenares amollenara / amollenare amollenáramos / amollenáremos amollenarais / amollenareis amollenaran / amollenaren | amollenaré amollenarás amollenará amollenaremos amollenaréis amollenarán | amollenaría amollenaríes amollenaría amollenaríamos / amollenaríemos amollenaríais / amollenaríeis amollenaríen | ||
| Infinitivu | amollenar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | amollenando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | amollena amollenái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana