| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| ciguo cigües cigua ciguamos ciguáis cigüen | ciguaba ciguabes ciguaba ciguábamos / ciguábemos ciguabais / ciguabeis ciguaben | cigüé ciguasti / cigüesti ciguó cigüemos ciguastis / cigüestis ciguaron | ciguara / ciguare ciguaras / ciguares ciguara / ciguare ciguáramos / ciguáremos ciguarais / ciguareis ciguaran / ciguaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| cigüe ciguas / cigües cigüe cigüemos cigüéis ciguan / cigüen | ciguara / ciguare ciguaras / ciguares ciguara / ciguare ciguáramos / ciguáremos ciguarais / ciguareis ciguaran / ciguaren | ciguaré ciguarás ciguará ciguaremos ciguaréis ciguarán | ciguaría ciguaríes ciguaría ciguaríamos / ciguaríemos ciguaríais / ciguaríeis ciguaríen | ||
| Infinitivu | ciguar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | ciguando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | cigua ciguái |
Flexona como: xaguar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana