| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| concomo concomes concome concomemos concoméis concomen | concomía concomíes concomía concomíamos / concomíemos concomíais / concomíeis concomíen | concomí concomiesti / concomisti concomió concomimos concomiestis / concomistis concomieron | concomiera / concomiere concomieras / concomieres concomiera / concomiere concomiéramos / concomiéremos concomierais / concomiereis concomieran / concomieren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| concoma concomas concoma concomamos concomáis concoman | concomiera / concomiere concomieras / concomieres concomiera / concomiere concomiéramos / concomiéremos concomierais / concomiereis concomieran / concomieren | concomeré concomerás concomerá concomeremos concomeréis concomerán | concomería concomeríes concomería concomeríamos / concomeríemos concomeríais / concomeríeis concomeríen | ||
| Infinitivu | concomer | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | concomiendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | concomi concoméi |
Flexona como: llamber
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana