| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| elevo eleves eleva elevamos eleváis eleven | elevaba elevabes elevaba elevábamos / elevábemos elevabais / elevabeis elevaben | elevé elevasti / elevesti elevó elevemos elevastis / elevestis elevaron | elevara / elevare elevaras / elevares elevara / elevare eleváramos / eleváremos elevarais / elevareis elevaran / elevaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| eleve elevas / eleves eleve elevemos elevéis elevan / eleven | elevara / elevare elevaras / elevares elevara / elevare eleváramos / eleváremos elevarais / elevareis elevaran / elevaren | elevaré elevarás elevará elevaremos elevaréis elevarán | elevaría elevaríes elevaría elevaríamos / elevaríemos elevaríais / elevaríeis elevaríen | ||
| Infinitivu | elevar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | elevando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | eleva elevái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana