| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| emborrono emborrones emborrona emborronamos emborronáis emborronen | emborronaba emborronabes emborronaba emborronábamos / emborronábemos emborronabais / emborronabeis emborronaben | emborroné emborronasti / emborronesti emborronó emborronemos emborronastis / emborronestis emborronaron | emborronara / emborronare emborronaras / emborronares emborronara / emborronare emborronáramos / emborronáremos emborronarais / emborronareis emborronaran / emborronaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| emborrone emborronas / emborrones emborrone emborronemos emborronéis emborronan / emborronen | emborronara / emborronare emborronaras / emborronares emborronara / emborronare emborronáramos / emborronáremos emborronarais / emborronareis emborronaran / emborronaren | emborronaré emborronarás emborronará emborronaremos emborronaréis emborronarán | emborronaría emborronaríes emborronaría emborronaríamos / emborronaríemos emborronaríais / emborronaríeis emborronaríen | ||
| Infinitivu | emborronar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | emborronando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | emborrona emborronái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana