| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| escanyuelo escanyueles escanyuela escanyolamos escanyoláis escanyuelen | escanyolaba escanyolabes escanyolaba escanyolábamos / escanyolábemos escanyolabais / escanyolabeis escanyolaben | escanyolé escanyolasti / escanyolesti escanyoló escanyolemos escanyolastis / escanyolestis escanyolaron | escanyolara / escanyolare escanyolaras / escanyolares escanyolara / escanyolare escanyoláramos / escanyoláremos escanyolarais / escanyolareis escanyolaran / escanyolaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| escanyuele escanyuelas / escanyueles escanyuele escanyolemos escanyoléis escanyuelan / escanyuelen | escanyolara / escanyolare escanyolaras / escanyolares escanyolara / escanyolare escanyoláramos / escanyoláremos escanyolarais / escanyolareis escanyolaran / escanyolaren | escanyolaré escanyolarás escanyolará escanyolaremos escanyolaréis escanyolarán | escanyolaría escanyolaríes escanyolaría escanyolaríamos / escanyolaríemos escanyolaríais / escanyolaríeis escanyolaríen | ||
| Infinitivu | escanyolar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | escanyolando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | escanyuela escanyolái |
Flexona como: moyar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana