| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| enrolo enroles enrola enrolamos enroláis enrolen | enrolaba enrolabes enrolaba enrolábamos / enrolábemos enrolabais / enrolabeis enrolaben | enrolé enrolasti / enrolesti enroló enrolemos enrolastis / enrolestis enrolaron | enrolara / enrolare enrolaras / enrolares enrolara / enrolare enroláramos / enroláremos enrolarais / enrolareis enrolaran / enrolaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| enrole enrolas / enroles enrole enrolemos enroléis enrolan / enrolen | enrolara / enrolare enrolaras / enrolares enrolara / enrolare enroláramos / enroláremos enrolarais / enrolareis enrolaran / enrolaren | enrolaré enrolarás enrolará enrolaremos enrolaréis enrolarán | enrolaría enrolaríes enrolaría enrolaríamos / enrolaríemos enrolaríais / enrolaríeis enrolaríen | ||
| Infinitivu | enrolar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | enrolando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | enrola enrolái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana