| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| enlluxo enlluxes enlluxe enlluximos enlluxís enlluxen | enlluxía enlluxíes enlluxía enlluxíamos / enlluxíemos enlluxíais / enlluxíeis enlluxíen | enlluxí enlluxesti / enlluxisti enlluxó enlluxemos / enlluximos enlluxestis / enlluxistis enlluxeron | enlluxera / enlluxere enlluxeras / enlluxeres enlluxera / enlluxere enlluxéramos / enlluxéremos enlluxerais / enlluxereis enlluxeran / enlluxeren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| enlluxa enlluxas enlluxa enlluxamos enlluxáis enlluxan | enlluxera / enlluxere enlluxeras / enlluxeres enlluxera / enlluxere enlluxéramos / enlluxéremos enlluxerais / enlluxereis enlluxeran / enlluxeren | enlluxiré enlluxirás enlluxirá enlluxiremos enlluxiréis enlluxirán | enlluxiría enlluxiríes enlluxiría enlluxiríamos / enlluxiríemos enlluxiríais / enlluxiríeis enlluxiríen | ||
| Infinitivu | enlluxir | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | enlluxendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | enlluxi enlluxíi |
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana