| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| eschaveto eschavetes eschaveta eschavetamos eschavetáis eschaveten | eschavetaba eschavetabes eschavetaba eschavetábamos / eschavetábemos eschavetabais / eschavetabeis eschavetaben | eschaveté eschavetasti / eschavetesti eschavetó eschavetemos eschavetastis / eschavetestis eschavetaron | eschavetara / eschavetare eschavetaras / eschavetares eschavetara / eschavetare eschavetáramos / eschavetáremos eschavetarais / eschavetareis eschavetaran / eschavetaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| eschavete eschavetas / eschavetes eschavete eschavetemos eschavetéis eschavetan / eschaveten | eschavetara / eschavetare eschavetaras / eschavetares eschavetara / eschavetare eschavetáramos / eschavetáremos eschavetarais / eschavetareis eschavetaran / eschavetaren | eschavetaré eschavetarás eschavetará eschavetaremos eschavetaréis eschavetarán | eschavetaría eschavetaríes eschavetaría eschavetaríamos / eschavetaríemos eschavetaríais / eschavetaríeis eschavetaríen | ||
| Infinitivu | eschavetar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | eschavetando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | eschaveta eschavetái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana