| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| esgromo esgromes esgroma esgromamos esgromáis esgromen | esgromaba esgromabes esgromaba esgromábamos / esgromábemos esgromabais / esgromabeis esgromaben | esgromé esgromasti / esgromesti esgromó esgromemos esgromastis / esgromestis esgromaron | esgromara / esgromare esgromaras / esgromares esgromara / esgromare esgromáramos / esgromáremos esgromarais / esgromareis esgromaran / esgromaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| esgrome esgromas / esgromes esgrome esgromemos esgroméis esgroman / esgromen | esgromara / esgromare esgromaras / esgromares esgromara / esgromare esgromáramos / esgromáremos esgromarais / esgromareis esgromaran / esgromaren | esgromaré esgromarás esgromará esgromaremos esgromaréis esgromarán | esgromaría esgromaríes esgromaría esgromaríamos / esgromaríemos esgromaríais / esgromaríeis esgromaríen | ||
| Infinitivu | esgromar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | esgromando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | esgroma esgromái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana