| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| estracalexo estracalexes estracalexa estracalexamos estracalexáis estracalexen | estracalexaba estracalexabes estracalexaba estracalexábamos / estracalexábemos estracalexabais / estracalexabeis estracalexaben | estracalexé estracalexasti / estracalexesti estracalexó estracalexemos estracalexastis / estracalexestis estracalexaron | estracalexara / estracalexare estracalexaras / estracalexares estracalexara / estracalexare estracalexáramos / estracalexáremos estracalexarais / estracalexareis estracalexaran / estracalexaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| estracalexe estracalexas / estracalexes estracalexe estracalexemos estracalexéis estracalexan / estracalexen | estracalexara / estracalexare estracalexaras / estracalexares estracalexara / estracalexare estracalexáramos / estracalexáremos estracalexarais / estracalexareis estracalexaran / estracalexaren | estracalexaré estracalexarás estracalexará estracalexaremos estracalexaréis estracalexarán | estracalexaría estracalexaríes estracalexaría estracalexaríamos / estracalexaríemos estracalexaríais / estracalexaríeis estracalexaríen | ||
| Infinitivu | estracalexar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | estracalexando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | estracalexa estracalexái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana