| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| galdro galdres galdre galdrimos galdrís galdren | galdría galdríes galdría galdríamos / galdríemos galdríais / galdríeis galdríen | galdrí galdriesti / galdristi galdrió galdrimos galdriestis / galdristis galdrieron | galdriera / galdriere galdrieras / galdrieres galdriera / galdriere galdriéramos / galdriéremos galdrierais / galdriereis galdrieran / galdrieren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| galdra galdras galdra galdramos galdráis galdran | galdriera / galdriere galdrieras / galdrieres galdriera / galdriere galdriéramos / galdriéremos galdrierais / galdriereis galdrieran / galdrieren | galdriré galdrirás galdrirá galdriremos galdriréis galdrirán | galdriría galdriríes galdriría galdriríamos / galdriríemos galdriríais / galdriríeis galdriríen | ||
| Infinitivu | galdrir | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | galdriendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | galdri galdríi |
Flexona como: apurrir
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana