| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| güeyo güeyes güeya goyamos goyáis güeyen | goyaba goyabes goyaba goyábamos / goyábemos goyabais / goyabeis goyaben | goyé goyasti / goyesti goyó goyemos goyastis / goyestis goyaron | goyara / goyare goyaras / goyares goyara / goyare goyáramos / goyáremos goyarais / goyareis goyaran / goyaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| güeye güeyas / güeyes güeye goyemos goyéis güeyan / güeyen | goyara / goyare goyaras / goyares goyara / goyare goyáramos / goyáremos goyarais / goyareis goyaran / goyaren | goyaré goyarás goyará goyaremos goyaréis goyarán | goyaría goyaríes goyaría goyaríamos / goyaríemos goyaríais / goyaríeis goyaríen | ||
| Infinitivu | goyar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | goyando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | güeya goyái |
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana