| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| malvivo malvives malvive malvivimos malvivís malviven | malvivía malvivíes malvivía malvivíamos / malvivíemos malvivíais / malvivíeis malvivíen | malviví malviviesti / malvivisti malvivió malvivimos malviviestis / malvivistis malvivieron | malviviera / malviviere malvivieras / malvivieres malviviera / malviviere malviviéramos / malviviéremos malvivierais / malviviereis malvivieran / malvivieren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| malviva malvivas malviva malvivamos malviváis malvivan | malviviera / malviviere malvivieras / malvivieres malviviera / malviviere malviviéramos / malviviéremos malvivierais / malviviereis malvivieran / malvivieren | malviviré malvivirás malvivirá malviviremos malviviréis malvivirán | malviviría malviviríes malviviría malviviríamos / malviviríemos malviviríais / malviviríeis malviviríen | ||
| Infinitivu | malvivir | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | malviviendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | malvivi malvivíi |
Flexona como: apurrir
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana