| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| meyoro meyores meyora meyoramos meyoráis meyoren | meyoraba meyorabes meyoraba meyorábamos / meyorábemos meyorabais / meyorabeis meyoraben | meyoré meyorasti / meyoresti meyoró meyoremos meyorastis / meyorestis meyoraron | meyorara / meyorare meyoraras / meyorares meyorara / meyorare meyoráramos / meyoráremos meyorarais / meyorareis meyoraran / meyoraren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| meyore meyoras / meyores meyore meyoremos meyoréis meyoran / meyoren | meyorara / meyorare meyoraras / meyorares meyorara / meyorare meyoráramos / meyoráremos meyorarais / meyorareis meyoraran / meyoraren | meyoraré meyorarás meyorará meyoraremos meyoraréis meyorarán | meyoraría meyoraríes meyoraría meyoraríamos / meyoraríemos meyoraríais / meyoraríeis meyoraríen | ||
| Infinitivu | meyorar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | meyorando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | meyora meyorái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana