| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| redolo redoles redola redolamos redoláis redolen | redolaba redolabes redolaba redolábamos / redolábemos redolabais / redolabeis redolaben | redolé redolasti / redolesti redoló redolemos redolastis / redolestis redolaron | redolara / redolare redolaras / redolares redolara / redolare redoláramos / redoláremos redolarais / redolareis redolaran / redolaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| redole redolas / redoles redole redolemos redoléis redolan / redolen | redolara / redolare redolaras / redolares redolara / redolare redoláramos / redoláremos redolarais / redolareis redolaran / redolaren | redolaré redolarás redolará redolaremos redolaréis redolarán | redolaría redolaríes redolaría redolaríamos / redolaríemos redolaríais / redolaríeis redolaríen | ||
| Infinitivu | redolar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | redolando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | redola redolái |
Flexona como: falar
forma nominal : redolada
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana