| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| irzo irces irce ircimos ircís ircen | ircía ircíes ircía ircíamos / ircíemos ircíais / ircíeis ircíen | ircí irciesti / ircisti irció irciemos / ircimos irciestis / ircistis ircieron | irciera / irciere ircieras / ircieres irciera / irciere irciéramos / irciéremos ircierais / irciereis ircieran / ircieren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| irza irzas irza irzamos irzáis irzan | irciera / irciere ircieras / ircieres irciera / irciere irciéramos / irciéremos ircierais / irciereis ircieran / ircieren | irciré ircirás ircirá irciremos irciréis ircirán | irciría irciríes irciría irciríamos / irciríemos irciríais / irciríeis irciríen | ||
| Infinitivu | ircir | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | irciendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | irci ircíi |
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana