| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| bazacuo bazacues bazacua bazacuamos bazacuáis bazacuen | bazacuaba bazacuabes bazacuaba bazacuábamos / bazacuábemos bazacuabais / bazacuabeis bazacuaben | bazacué bazacuasti / bazacuesti bazacuó bazacuemos bazacuastis / bazacuestis bazacuaron | bazacuara / bazacuare bazacuaras / bazacuares bazacuara / bazacuare bazacuáramos / bazacuáremos bazacuarais / bazacuareis bazacuaran / bazacuaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| bazacue bazacuas / bazacues bazacue bazacuemos bazacuéis bazacuan / bazacuen | bazacuara / bazacuare bazacuaras / bazacuares bazacuara / bazacuare bazacuáramos / bazacuáremos bazacuarais / bazacuareis bazacuaran / bazacuaren | bazacuaré bazacuarás bazacuará bazacuaremos bazacuaréis bazacuarán | bazacuaría bazacuaríes bazacuaría bazacuaríamos / bazacuaríemos bazacuaríais / bazacuaríeis bazacuaríen | ||
| Infinitivu | bazacuar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | bazacuando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | bazacua bazacuái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana