| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| derrimo derrimes derrime derrimimos derrimís derrimen | derremía derremíes derremía derremíamos / derremíemos derremíais / derremíeis derremíen | derremí derremiesti / derremisti derrimió derremimos derremiestis / derremistis derrimieron | derrimiera / derrimiere derrimieras / derrimieres derrimiera / derrimiere derrimiéramos / derrimiéremos derrimierais / derrimiereis derrimieran / derrimieren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| derrima derrimas derrima derrimamos derrimáis derriman | derrimiera / derrimiere derrimieras / derrimieres derrimiera / derrimiere derrimiéramos / derrimiéremos derrimierais / derrimiereis derrimieran / derrimieren | derremiré derremirás derremirá derremiremos derremiréis derremirán | derremiría derremiríes derremiría derremiríamos / derremiríemos derremiríais / derremiríeis derremiríen | ||
| Infinitivu | derremir | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | derrimiendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | derrimi derremíi |
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana