| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| engriñuelo engriñueles engriñuela engriñolamos engriñoláis engriñuelen | engriñolaba engriñolabes engriñolaba engriñolábamos / engriñolábemos engriñolabais / engriñolabeis engriñolaben | engriñolé engriñolasti / engriñolesti engriñoló engriñolemos engriñolastis / engriñolestis engriñolaron | engriñolara / engriñolare engriñolaras / engriñolares engriñolara / engriñolare engriñoláramos / engriñoláremos engriñolarais / engriñolareis engriñolaran / engriñolaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| engriñuele engriñuelas / engriñueles engriñuele engriñolemos engriñoléis engriñuelan / engriñuelen | engriñolara / engriñolare engriñolaras / engriñolares engriñolara / engriñolare engriñoláramos / engriñoláremos engriñolarais / engriñolareis engriñolaran / engriñolaren | engriñolaré engriñolarás engriñolará engriñolaremos engriñolaréis engriñolarán | engriñolaría engriñolaríes engriñolaría engriñolaríamos / engriñolaríemos engriñolaríais / engriñolaríeis engriñolaríen | ||
| Infinitivu | engriñolar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | engriñolando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | engriñuela engriñolái |
Flexona como: moyar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana