| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| esforxuelo esforxueles esforxuela esforxolamos esforxoláis esforxuelen | esforxolaba esforxolabes esforxolaba esforxolábamos / esforxolábemos esforxolabais / esforxolabeis esforxolaben | esforxolé esforxolasti / esforxolesti esforxoló esforxolemos esforxolastis / esforxolestis esforxolaron | esforxolara / esforxolare esforxolaras / esforxolares esforxolara / esforxolare esforxoláramos / esforxoláremos esforxolarais / esforxolareis esforxolaran / esforxolaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| esforxuele esforxuelas / esforxueles esforxuele esforxolemos esforxoléis esforxuelan / esforxuelen | esforxolara / esforxolare esforxolaras / esforxolares esforxolara / esforxolare esforxoláramos / esforxoláremos esforxolarais / esforxolareis esforxolaran / esforxolaren | esforxolaré esforxolarás esforxolará esforxolaremos esforxolaréis esforxolarán | esforxolaría esforxolaríes esforxolaría esforxolaríamos / esforxolaríemos esforxolaríais / esforxolaríeis esforxolaríen | ||
| Infinitivu | esforxolar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | esforxolando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | esforxuela esforxolái |
Flexona como: moyar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana