| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| esllufiello esllufielles esllufiella esllufellamos esllufelláis esllufiellen | esllufellaba esllufellabes esllufellaba esllufellábamos / esllufellábemos esllufellabais / esllufellabeis esllufellaben | esllufellé esllufellasti / esllufellesti esllufelló esllufellemos esllufellastis / esllufellestis esllufellaron | esllufellara / esllufellare esllufellaras / esllufellares esllufellara / esllufellare esllufelláramos / esllufelláremos esllufellarais / esllufellareis esllufellaran / esllufellaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| esllufielle esllufiellas / esllufielles esllufielle esllufellemos esllufelléis esllufiellan / esllufiellen | esllufellara / esllufellare esllufellaras / esllufellares esllufellara / esllufellare esllufelláramos / esllufelláremos esllufellarais / esllufellareis esllufellaran / esllufellaren | esllufellaré esllufellarás esllufellará esllufellaremos esllufellaréis esllufellarán | esllufellaría esllufellaríes esllufellaría esllufellaríamos / esllufellaríemos esllufellaríais / esllufellaríeis esllufellaríen | ||
| Infinitivu | esllufellar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | esllufellando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | esllufiella esllufellái |
Flexona como: amestar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana