| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| esllío esllís esllí esllimos esllís esllín | esllía esllíes esllía esllíamos / esllíemos esllíais / esllíeis esllíen | esllí eslliesti / esllisti esllió esllimos eslliestis / esllistis esllieron | eslliera / eslliere esllieras / esllieres eslliera / eslliere eslliéramos / eslliéremos esllierais / eslliereis esllieran / esllieren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| esllía esllías esllía eslliamos eslliáis esllían | eslliera / eslliere esllieras / esllieres eslliera / eslliere eslliéramos / eslliéremos esllierais / eslliereis esllieran / esllieren | eslliré esllirás esllirá eslliremos eslliréis esllirán | eslliría eslliríes eslliría eslliríamos / eslliríemos eslliríais / eslliríeis eslliríen | ||
| Infinitivu | esllir | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | eslliendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | esllí esllíi |
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana