| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| arguyo arguyes argúi / arguye argüimos argüís argúin / arguyen | argüía argüíes argüía argüíamos / argüíemos argüíais / argüíeis argüíen | argüí argüisti / arguyesti arguyó argüimos / arguyemos argüistis / arguyestis arguyeron | arguyera / arguyere arguyeras / arguyeres arguyera / arguyere arguyéramos / arguyéremos arguyerais / arguyereis arguyeran / arguyeren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| arguya arguyas arguya arguyamos arguyáis arguyan | arguyera / arguyere arguyeras / arguyeres arguyera / arguyere arguyéramos / arguyéremos arguyerais / arguyereis arguyeran / arguyeren | argüiré argüirás argüirá argüiremos argüiréis argüirán | argüiría argüiríes argüiría argüiríamos / argüiríemos argüiríais / argüiríeis argüiríen | ||
| Infinitivu | argüir | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | arguyendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | argúi argüíi |
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana