| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| enzobo enzobes enzoba enzobamos enzobáis enzoben | enzobaba enzobabes enzobaba enzobábamos / enzobábemos enzobabais / enzobabeis enzobaben | enzobé enzobasti / enzobesti enzobó enzobemos enzobastis / enzobestis enzobaron | enzobara / enzobare enzobaras / enzobares enzobara / enzobare enzobáramos / enzobáremos enzobarais / enzobareis enzobaran / enzobaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| enzobe enzobas / enzobes enzobe enzobemos enzobéis enzoban / enzoben | enzobara / enzobare enzobaras / enzobares enzobara / enzobare enzobáramos / enzobáremos enzobarais / enzobareis enzobaran / enzobaren | enzobaré enzobarás enzobará enzobaremos enzobaréis enzobarán | enzobaría enzobaríes enzobaría enzobaríamos / enzobaríemos enzobaríais / enzobaríeis enzobaríen | ||
| Infinitivu | enzobar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | enzobando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | enzoba enzobái |
Flexona como: falar
variante ortográfica : enzofar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana