| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| abolango abolangues abolanga abolangamos abolangáis abolanguen | abolangaba abolangabes abolangaba abolangábamos / abolangábemos abolangabais / abolangabeis abolangaben | abolangué abolangasti / abolanguesti abolangó abolanguemos abolangastis / abolanguestis abolangaron | abolangara / abolangare abolangaras / abolangares abolangara / abolangare abolangáramos / abolangáremos abolangarais / abolangareis abolangaran / abolangaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| abolangue abolangas / abolangues abolangue abolanguemos abolanguéis abolangan / abolanguen | abolangara / abolangare abolangaras / abolangares abolangara / abolangare abolangáramos / abolangáremos abolangarais / abolangareis abolangaran / abolangaren | abolangaré abolangarás abolangará abolangaremos abolangaréis abolangarán | abolangaría abolangaríes abolangaría abolangaríamos / abolangaríemos abolangaríais / abolangaríeis abolangaríen | ||
| Infinitivu | abolangar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | abolangando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | abolanga abolangái |
Flexona como: fregar