| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| implanto implantes implanta implantamos implantáis implanten | implantaba implantabes implantaba implantábamos / implantábemos implantabais / implantabeis implantaben | implanté implantasti / implantesti implantó implantemos implantastis / implantestis implantaron | implantara / implantare implantaras / implantares implantara / implantare implantáramos / implantáremos implantarais / implantareis implantaran / implantaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| implante implantas / implantes implante implantemos implantéis implantan / implanten | implantara / implantare implantaras / implantares implantara / implantare implantáramos / implantáremos implantarais / implantareis implantaran / implantaren | implantaré implantarás implantará implantaremos implantaréis implantarán | implantaría implantaríes implantaría implantaríamos / implantaríemos implantaríais / implantaríeis implantaríen | ||
| Infinitivu | implantar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | implantando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | implanta implantái |
Flexona como: falar