| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| quepo quepes quepe cabemos cabéis caben | cabía cabíes cabía cabíamos / cabíemos cabíais / cabíeis cabíen | cupi cupiesti / cupisti cupió cupimos cupiestis / cupistis cupieron | cupiera / cupiere cupieras / cupieres cupiera / cupiere cupiéramos / cupiéremos cupierais / cupiereis cupieran / cupieren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| quepa quepas quepa quepamos quepáis quepan | cupiera / cupiere cupieras / cupieres cupiera / cupiere cupiéramos / cupiéremos cupierais / cupiereis cupieran / cupieren | cabré cabrás cabrá cabremos cabréis cabrán | cabría cabríes cabría cabríamos / cabríemos cabríais / cabríeis cabríen | ||
| Infinitivu | caber | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | cabiendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | cabi cabéi |
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana