| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| conllevo conlleves conlleva conllevamos conlleváis conlleven | conllevaba conllevabes conllevaba conllevábamos / conllevábemos conllevabais / conllevabeis conllevaben | conllevé conllevasti / conllevesti conllevó conllevemos conllevastis / conllevestis conllevaron | conllevara / conllevare conllevaras / conllevares conllevara / conllevare conlleváramos / conlleváremos conllevarais / conllevareis conllevaran / conllevaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| conlleve conllevas / conlleves conlleve conllevemos conllevéis conllevan / conlleven | conllevara / conllevare conllevaras / conllevares conllevara / conllevare conlleváramos / conlleváremos conllevarais / conllevareis conllevaran / conllevaren | conllevaré conllevarás conllevará conllevaremos conllevaréis conllevarán | conllevaría conllevaríes conllevaría conllevaríamos / conllevaríemos conllevaríais / conllevaríeis conllevaríen | ||
| Infinitivu | conllevar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | conllevando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | conlleva conllevái |
Flexona como: falar