| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| desacredito desacredites desacredita desacreditamos desacreditáis desacrediten | desacreditaba desacreditabes desacreditaba desacreditábamos / desacreditábemos desacreditabais / desacreditabeis desacreditaben | desacredité desacreditasti / desacreditesti desacreditó desacreditemos desacreditastis / desacreditestis desacreditaron | desacreditara / desacreditare desacreditaras / desacreditares desacreditara / desacreditare desacreditáramos / desacreditáremos desacreditarais / desacreditareis desacreditaran / desacreditaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| desacredite desacreditas / desacredites desacredite desacreditemos desacreditéis desacreditan / desacrediten | desacreditara / desacreditare desacreditaras / desacreditares desacreditara / desacreditare desacreditáramos / desacreditáremos desacreditarais / desacreditareis desacreditaran / desacreditaren | desacreditaré desacreditarás desacreditará desacreditaremos desacreditaréis desacreditarán | desacreditaría desacreditaríes desacreditaría desacreditaríamos / desacreditaríemos desacreditaríais / desacreditaríeis desacreditaríen | ||
| Infinitivu | desacreditar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | desacreditando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | desacredita desacreditái |
Flexona como: falar