| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| subsano subsanes subsana subsanamos subsanáis subsanen | subsanaba subsanabes subsanaba subsanábamos / subsanábemos subsanabais / subsanabeis subsanaben | subsané subsanasti / subsanesti subsanó subsanemos subsanastis / subsanestis subsanaron | subsanara / subsanare subsanaras / subsanares subsanara / subsanare subsanáramos / subsanáremos subsanarais / subsanareis subsanaran / subsanaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| subsane subsanas / subsanes subsane subsanemos subsanéis subsanan / subsanen | subsanara / subsanare subsanaras / subsanares subsanara / subsanare subsanáramos / subsanáremos subsanarais / subsanareis subsanaran / subsanaren | subsanaré subsanarás subsanará subsanaremos subsanaréis subsanarán | subsanaría subsanaríes subsanaría subsanaríamos / subsanaríemos subsanaríais / subsanaríeis subsanaríen | ||
| Infinitivu | subsanar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | subsanando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | subsana subsanái |
Flexona como: falar