| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| mitigo mitigues mitiga mitigamos mitigáis mitiguen | mitigaba mitigabes mitigaba mitigábamos / mitigábemos mitigabais / mitigabeis mitigaben | mitigué mitigasti / mitiguesti mitigó mitiguemos mitigastis / mitiguestis mitigaron | mitigara / mitigare mitigaras / mitigares mitigara / mitigare mitigáramos / mitigáremos mitigarais / mitigareis mitigaran / mitigaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| mitigue mitigas / mitigues mitigue mitiguemos mitiguéis mitigan / mitiguen | mitigara / mitigare mitigaras / mitigares mitigara / mitigare mitigáramos / mitigáremos mitigarais / mitigareis mitigaran / mitigaren | mitigaré mitigarás mitigará mitigaremos mitigaréis mitigarán | mitigaría mitigaríes mitigaría mitigaríamos / mitigaríemos mitigaríais / mitigaríeis mitigaríen | ||
| Infinitivu | mitigar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | mitigando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | mitiga mitigái |
Flexona como: fregar