| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| otorgo otorgues otorga otorgamos otorgáis otorguen | otorgaba otorgabes otorgaba otorgábamos / otorgábemos otorgabais / otorgabeis otorgaben | otorgué otorgasti / otorguesti otorgó otorguemos otorgastis / otorguestis otorgaron | otorgara / otorgare otorgaras / otorgares otorgara / otorgare otorgáramos / otorgáremos otorgarais / otorgareis otorgaran / otorgaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| otorgue otorgas / otorgues otorgue otorguemos otorguéis otorgan / otorguen | otorgara / otorgare otorgaras / otorgares otorgara / otorgare otorgáramos / otorgáremos otorgarais / otorgareis otorgaran / otorgaren | otorgaré otorgarás otorgará otorgaremos otorgaréis otorgarán | otorgaría otorgaríes otorgaría otorgaríamos / otorgaríemos otorgaríais / otorgaríeis otorgaríen | ||
| Infinitivu | otorgar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | otorgando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | otorga otorgái |
Flexona como: ensugar