| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| invisto invistes inviste invistimos invistís invisten | invistía invistíes invistía invistíamos / invistíemos invistíais / invistíeis invistíen | invistí invistiesti / invististi invistió invistimos invistiestis / invististis invistieron | invistiera / invistiere invistieras / invistieres invistiera / invistiere invistiéramos / invistiéremos invistierais / invistiereis invistieran / invistieren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| invista invistas invista invistamos invistáis invistan | invistiera / invistiere invistieras / invistieres invistiera / invistiere invistiéramos / invistiéremos invistierais / invistiereis invistieran / invistieren | invistiré invistirás invistirá invistiremos invistiréis invistirán | invistiría invistiríes invistiría invistiríamos / invistiríemos invistiríais / invistiríeis invistiríen | ||
| Infinitivu | invistir | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | invistiendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | invisti invistíi |
Flexona como: apurrir