| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| malexisto malexistes malexiste malexistimos malexistís malexisten | malexistía malexistíes malexistía malexistíamos / malexistíemos malexistíais / malexistíeis malexistíen | malexistí malexistiesti / malexististi malexistió malexistimos malexistiestis / malexististis malexistieron | malexistiera / malexistiere malexistieras / malexistieres malexistiera / malexistiere malexistiéramos / malexistiéremos malexistierais / malexistiereis malexistieran / malexistieren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| malexista malexistas malexista malexistamos malexistáis malexistan | malexistiera / malexistiere malexistieras / malexistieres malexistiera / malexistiere malexistiéramos / malexistiéremos malexistierais / malexistiereis malexistieran / malexistieren | malexistiré malexistirás malexistirá malexistiremos malexistiréis malexistirán | malexistiría malexistiríes malexistiría malexistiríamos / malexistiríemos malexistiríais / malexistiríeis malexistiríen | ||
| Infinitivu | malexistir | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | malexistiendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | malexisti malexistíi |
Flexona como: apurrir