| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| autoparodio autoparodies autoparodia autoparodiamos autoparodiáis autoparodien | autoparodiaba autoparodiabes autoparodiaba autoparodiábamos / autoparodiábemos autoparodiabais / autoparodiabeis autoparodiaben | autoparodié autoparodiasti / autoparodiesti autoparodió autoparodiemos autoparodiastis / autoparodiestis autoparodiaron | autoparodiara / autoparodiare autoparodiaras / autoparodiares autoparodiara / autoparodiare autoparodiáramos / autoparodiáremos autoparodiarais / autoparodiareis autoparodiaran / autoparodiaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| autoparodie autoparodias / autoparodies autoparodie autoparodiemos autoparodiéis autoparodian / autoparodien | autoparodiara / autoparodiare autoparodiaras / autoparodiares autoparodiara / autoparodiare autoparodiáramos / autoparodiáremos autoparodiarais / autoparodiareis autoparodiaran / autoparodiaren | autoparodiaré autoparodiarás autoparodiará autoparodiaremos autoparodiaréis autoparodiarán | autoparodiaría autoparodiaríes autoparodiaría autoparodiaríamos / autoparodiaríemos autoparodiaríais / autoparodiaríeis autoparodiaríen | ||
| Infinitivu | autoparodiar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | autoparodiando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | autoparodia autoparodiái |
Flexona como: falar