| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| autoincrimino autoincrimines autoincrimina autoincriminamos autoincrimináis autoincriminen | autoincriminaba autoincriminabes autoincriminaba autoincriminábamos / autoincriminábemos autoincriminabais / autoincriminabeis autoincriminaben | autoincriminé autoincriminasti / autoincriminesti autoincriminó autoincriminemos autoincriminastis / autoincriminestis autoincriminaron | autoincriminara / autoincriminare autoincriminaras / autoincriminares autoincriminara / autoincriminare autoincrimináramos / autoincrimináremos autoincriminarais / autoincriminareis autoincriminaran / autoincriminaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| autoincrimine autoincriminas / autoincrimines autoincrimine autoincriminemos autoincriminéis autoincriminan / autoincriminen | autoincriminara / autoincriminare autoincriminaras / autoincriminares autoincriminara / autoincriminare autoincrimináramos / autoincrimináremos autoincriminarais / autoincriminareis autoincriminaran / autoincriminaren | autoincriminaré autoincriminarás autoincriminará autoincriminaremos autoincriminaréis autoincriminarán | autoincriminaría autoincriminaríes autoincriminaría autoincriminaríamos / autoincriminaríemos autoincriminaríais / autoincriminaríeis autoincriminaríen | ||
| Infinitivu | autoincriminar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | autoincriminando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | autoincrimina autoincriminái |
Flexona como: falar