| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| certifico certifiques certifica certificamos certificáis certifiquen | certificaba certificabes certificaba certificábamos / certificábemos certificabais / certificabeis certificaben | certifiqué certificasti / certifiquesti certificó certifiquemos certificastis / certifiquestis certificaron | certificara / certificare certificaras / certificares certificara / certificare certificáramos / certificáremos certificarais / certificareis certificaran / certificaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| certifique certificas / certifiques certifique certifiquemos certifiquéis certifican / certifiquen | certificara / certificare certificaras / certificares certificara / certificare certificáramos / certificáremos certificarais / certificareis certificaran / certificaren | certificaré certificarás certificará certificaremos certificaréis certificarán | certificaría certificaríes certificaría certificaríamos / certificaríemos certificaríais / certificaríeis certificaríen | ||
| Infinitivu | certificar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | certificando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | certifica certificái |
Flexona como: mercar
forma nominal : certificación
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana