| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| radio radies radia radiamos radiáis radien | radiaba radiabes radiaba radiábamos / radiábemos radiabais / radiabeis radiaben | radié radiasti / radiesti radió radiemos radiastis / radiestis radiaron | radiara / radiare radiaras / radiares radiara / radiare radiáramos / radiáremos radiarais / radiareis radiaran / radiaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| radie radias / radies radie radiemos radiéis radian / radien | radiara / radiare radiaras / radiares radiara / radiare radiáramos / radiáremos radiarais / radiareis radiaran / radiaren | radiaré radiarás radiará radiaremos radiaréis radiarán | radiaría radiaríes radiaría radiaríamos / radiaríemos radiaríais / radiaríeis radiaríen | ||
| Infinitivu | radiar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | radiando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | radia radiái |
Flexona como: falar
forma nominal : radiación
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana