| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| electrizo electrices electriza electrizamos electrizáis electricen | electrizaba electrizabes electrizaba electrizábamos / electrizábemos electrizabais / electrizabeis electrizaben | electricé electricesti / electrizasti electrizó electricemos electricestis / electrizastis electrizaron | electrizara / electrizare electrizaras / electrizares electrizara / electrizare electrizáramos / electrizáremos electrizarais / electrizareis electrizaran / electrizaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| electrice electrices / electrizas electrice electricemos electricéis electricen / electrizan | electrizara / electrizare electrizaras / electrizares electrizara / electrizare electrizáramos / electrizáremos electrizarais / electrizareis electrizaran / electrizaren | electrizaré electrizarás electrizará electrizaremos electrizaréis electrizarán | electrizaría electrizaríes electrizaría electrizaríamos / electrizaríemos electrizaríais / electrizaríeis electrizaríen | ||
| Infinitivu | electrizar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | electrizando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | electriza electrizái |
Flexona como: rezar
variante ortográfica de : lletrizar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana