| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| fardo fardes farda fardamos fardáis farden | fardaba fardabes fardaba fardábamos / fardábemos fardabais / fardabeis fardaben | fardé fardasti / fardesti fardó fardemos fardastis / fardestis fardaron | fardara / fardare fardaras / fardares fardara / fardare fardáramos / fardáremos fardarais / fardareis fardaran / fardaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| farde fardas / fardes farde fardemos fardéis fardan / farden | fardara / fardare fardaras / fardares fardara / fardare fardáramos / fardáremos fardarais / fardareis fardaran / fardaren | fardaré fardarás fardará fardaremos fardaréis fardarán | fardaría fardaríes fardaría fardaríamos / fardaríemos fardaríais / fardaríeis fardaríen | ||
| Infinitivu | fardar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | fardando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | farda fardái |
Flexona como: falar
forma nominal : farde
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana