| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| espoxigo espoxigues espoxiga espoxigamos espoxigáis espoxiguen | espoxigaba espoxigabes espoxigaba espoxigábamos / espoxigábemos espoxigabais / espoxigabeis espoxigaben | espoxigué espoxigasti / espoxiguesti espoxigó espoxiguemos espoxigastis / espoxiguestis espoxigaron | espoxigara / espoxigare espoxigaras / espoxigares espoxigara / espoxigare espoxigáramos / espoxigáremos espoxigarais / espoxigareis espoxigaran / espoxigaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| espoxigue espoxigas / espoxigues espoxigue espoxiguemos espoxiguéis espoxigan / espoxiguen | espoxigara / espoxigare espoxigaras / espoxigares espoxigara / espoxigare espoxigáramos / espoxigáremos espoxigarais / espoxigareis espoxigaran / espoxigaren | espoxigaré espoxigarás espoxigará espoxigaremos espoxigaréis espoxigarán | espoxigaría espoxigaríes espoxigaría espoxigaríamos / espoxigaríemos espoxigaríais / espoxigaríeis espoxigaríen | ||
| Infinitivu | espoxigar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | espoxigando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | espoxiga espoxigái |
Flexona como: fregar
forma nominal : espoxigue, espoxigamientu, espoxigadura
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana