| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| engarzo engarces engarza engarzamos engarzáis engarcen | engarzaba engarzabes engarzaba engarzábamos / engarzábemos engarzabais / engarzabeis engarzaben | engarcé engarcesti / engarzasti engarzó engarcemos engarcestis / engarzastis engarzaron | engarzara / engarzare engarzaras / engarzares engarzara / engarzare engarzáramos / engarzáremos engarzarais / engarzareis engarzaran / engarzaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| engarce engarces / engarzas engarce engarcemos engarcéis engarcen / engarzan | engarzara / engarzare engarzaras / engarzares engarzara / engarzare engarzáramos / engarzáremos engarzarais / engarzareis engarzaran / engarzaren | engarzaré engarzarás engarzará engarzaremos engarzaréis engarzarán | engarzaría engarzaríes engarzaría engarzaríamos / engarzaríemos engarzaríais / engarzaríeis engarzaríen | ||
| Infinitivu | engarzar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | engarzando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | engarza engarzái |
Flexona como: rezar
forma nominal : engarce
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana