| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| exhibo exhibes exhibe exhibimos exhibís exhiben | exhibía exhibíes exhibía exhibíamos / exhibíemos exhibíais / exhibíeis exhibíen | exhibí exhibiesti / exhibisti exhibió exhibimos exhibiestis / exhibistis exhibieron | exhibiera / exhibiere exhibieras / exhibieres exhibiera / exhibiere exhibiéramos / exhibiéremos exhibierais / exhibiereis exhibieran / exhibieren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| exhiba exhibas exhiba exhibamos exhibáis exhiban | exhibiera / exhibiere exhibieras / exhibieres exhibiera / exhibiere exhibiéramos / exhibiéremos exhibierais / exhibiereis exhibieran / exhibieren | exhibiré exhibirás exhibirá exhibiremos exhibiréis exhibirán | exhibiría exhibiríes exhibiría exhibiríamos / exhibiríemos exhibiríais / exhibiríeis exhibiríen | ||
| Infinitivu | exhibir | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | exhibiendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | exhibi exhibíi |
Flexona como: apurrir
forma nominal : exhibicionismu, exhibición
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana