| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| tresfundo tresfundes tresfunde tresfundimos tresfundís tresfunden | tresfundía tresfundíes tresfundía tresfundíamos / tresfundíemos tresfundíais / tresfundíeis tresfundíen | tresfundí tresfundiesti / tresfundisti tresfundió tresfundimos tresfundiestis / tresfundistis tresfundieron | tresfundiera / tresfundiere tresfundieras / tresfundieres tresfundiera / tresfundiere tresfundiéramos / tresfundiéremos tresfundierais / tresfundiereis tresfundieran / tresfundieren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| tresfunda tresfundas tresfunda tresfundamos tresfundáis tresfundan | tresfundiera / tresfundiere tresfundieras / tresfundieres tresfundiera / tresfundiere tresfundiéramos / tresfundiéremos tresfundierais / tresfundiereis tresfundieran / tresfundieren | tresfundiré tresfundirás tresfundirá tresfundiremos tresfundiréis tresfundirán | tresfundiría tresfundiríes tresfundiría tresfundiríamos / tresfundiríemos tresfundiríais / tresfundiríeis tresfundiríen | ||
| Infinitivu | tresfundir | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | tresfundiendo | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | tresfundi tresfundíi |
Flexona como: apurrir
forma nominal : tresfusión
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana