| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| cuspio cuspies cuspia cuspiamos cuspiáis cuspien | cuspiaba cuspiabes cuspiaba cuspiábamos / cuspiábemos cuspiabais / cuspiabeis cuspiaben | cuspié cuspiasti / cuspiesti cuspió cuspiemos cuspiastis / cuspiestis cuspiaron | cuspiara / cuspiare cuspiaras / cuspiares cuspiara / cuspiare cuspiáramos / cuspiáremos cuspiarais / cuspiareis cuspiaran / cuspiaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| cuspie cuspias / cuspies cuspie cuspiemos cuspiéis cuspian / cuspien | cuspiara / cuspiare cuspiaras / cuspiares cuspiara / cuspiare cuspiáramos / cuspiáremos cuspiarais / cuspiareis cuspiaran / cuspiaren | cuspiaré cuspiarás cuspiará cuspiaremos cuspiaréis cuspiarán | cuspiaría cuspiaríes cuspiaría cuspiaríamos / cuspiaríemos cuspiaríais / cuspiaríeis cuspiaríen | ||
| Infinitivu | cuspiar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | cuspiando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | cuspia cuspiái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana