| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| doctoro doctores doctora doctoramos doctoráis doctoren | doctoraba doctorabes doctoraba doctorábamos / doctorábemos doctorabais / doctorabeis doctoraben | doctoré doctorasti / doctoresti doctoró doctoremos doctorastis / doctorestis doctoraron | doctorara / doctorare doctoraras / doctorares doctorara / doctorare doctoráramos / doctoráremos doctorarais / doctorareis doctoraran / doctoraren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| doctore doctoras / doctores doctore doctoremos doctoréis doctoran / doctoren | doctorara / doctorare doctoraras / doctorares doctorara / doctorare doctoráramos / doctoráremos doctorarais / doctorareis doctoraran / doctoraren | doctoraré doctorarás doctorará doctoraremos doctoraréis doctorarán | doctoraría doctoraríes doctoraría doctoraríamos / doctoraríemos doctoraríais / doctoraríeis doctoraríen | ||
| Infinitivu | doctorar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | doctorando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | doctora doctorái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana