| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| encapricho encapriches encapricha encaprichamos encapricháis encaprichen | encaprichaba encaprichabes encaprichaba encaprichábamos / encaprichábemos encaprichabais / encaprichabeis encaprichaben | encapriché encaprichasti / encaprichesti encaprichó encaprichemos encaprichastis / encaprichestis encapricharon | encaprichara / encaprichare encapricharas / encaprichares encaprichara / encaprichare encapricháramos / encapricháremos encapricharais / encaprichareis encapricharan / encapricharen | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| encapriche encaprichas / encapriches encapriche encaprichemos encaprichéis encaprichan / encaprichen | encaprichara / encaprichare encapricharas / encaprichares encaprichara / encaprichare encapricháramos / encapricháremos encapricharais / encaprichareis encapricharan / encapricharen | encapricharé encapricharás encaprichará encapricharemos encapricharéis encapricharán | encapricharía encapricharíes encapricharía encapricharíamos / encapricharíemos encapricharíais / encapricharíeis encapricharíen | ||
| Infinitivu | encaprichar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | encaprichando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | encapricha encaprichái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana