| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| espayo espayes espaya espayamos espayáis espayen | espayaba espayabes espayaba espayábamos / espayábemos espayabais / espayabeis espayaben | espayé espayasti / espayesti espayó espayemos espayastis / espayestis espayaron | espayara / espayare espayaras / espayares espayara / espayare espayáramos / espayáremos espayarais / espayareis espayaran / espayaren | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| espaye espayas / espayes espaye espayemos espayéis espayan / espayen | espayara / espayare espayaras / espayares espayara / espayare espayáramos / espayáremos espayarais / espayareis espayaran / espayaren | espayaré espayarás espayará espayaremos espayaréis espayarán | espayaría espayaríes espayaría espayaríamos / espayaríemos espayaríais / espayaríeis espayaríen | ||
| Infinitivu | espayar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | espayando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | espaya espayái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana