| Indicativu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Pretéritu indefiníu | Pluscuamperfeutu | ||
| ferrucho ferruches ferrucha ferruchamos ferrucháis ferruchen | ferruchaba ferruchabes ferruchaba ferruchábamos / ferruchábemos ferruchabais / ferruchabeis ferruchaben | ferruché ferruchasti / ferruchesti ferruchó ferruchemos ferruchastis / ferruchestis ferrucharon | ferruchara / ferruchare ferrucharas / ferruchares ferruchara / ferruchare ferrucháramos / ferrucháremos ferrucharais / ferruchareis ferrucharan / ferrucharen | ||
| Suxuntivu | Potencial | ||||
| Presente | Pretéritu imperfeutu | Futuru | Condicional | ||
| ferruche ferruchas / ferruches ferruche ferruchemos ferruchéis ferruchan / ferruchen | ferruchara / ferruchare ferrucharas / ferruchares ferruchara / ferruchare ferrucháramos / ferrucháremos ferrucharais / ferruchareis ferrucharan / ferrucharen | ferrucharé ferrucharás ferruchará ferrucharemos ferrucharéis ferrucharán | ferrucharía ferrucharíes ferrucharía ferrucharíamos / ferrucharíemos ferrucharíais / ferrucharíeis ferrucharíen | ||
| Infinitivu | ferruchar | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Xerundiu | ferruchando | |||||
| Participiu |
|
|||||
| Imperativu | ferrucha ferruchái |
Flexona como: falar
Esta palabra atópase en Diccionariu de la Llingua Asturiana